آموزش تکنیک خیس در خیس در آبرنگ و سایر تکنیکها

تکنیک خیس در خیس و سایر روشها در آبرنگ
یکشنبه, 24 آذر 1398
1215
0.0/5 rating (0 votes)
آموزش تکنیک خیس در خیس در آبرنگ و سایر تکنیکها

IMG 7296سلااااااام

من اومدم. باور کنید بی نظم نیستما. فقط یکسری سفارش فورس ماژور بود که باید تحویل میدادم، راستی عروس برادرمم بود و مشکل همیشگی ما خانمها....حالا چی بپوشم. القصه، همه برنامه ها به بهترین شکل هندل شد و منم دقیقه نود فهمیدم چی بپوشم. بعدم یه مسافرت توپ که مهمون دخترای نازم بودم. اینم عکسشWhatsApp Image 2019 11 29 at 5.38.40 AM..

بریم سر کارمون.

کجا بودیم؟

آهان. یکم در مورد تاریخچه نقاشی صحبت کردیم و وسایل مورد نیاز برای شروع کار.حالا میخوام تکنیکها رو براتون توضیح بدم. در اجرای نقاشی آبرنگ سه تا تکنیک یا بهتر بگم، نحوه اجرا داریم

تکنیک خیس در خیس

برای اجرای تکنیک شماره 1 باید رنگ رو روی کاغذ کاملا خیس بگذارید. البته قلموتونم باید پر آب باشه.

حواسا جمع

در این روش رنگ هر طرف دلش بخواد میره،به همین خاطره که اول باید مهارت کافی پیدا کنید تا قدرت کنترل رنگ رو داشته باشید و تازه اونموقع است که میتونید با این روش کار کنید و ازش لذت ببرید. اینم بگم که این روش مناسب اتودها و اسکیسهای فوری از طبیعت بیجان به خصوص منظره است و سرعت اجرا بسیار بالاست.شخصاموقع اجرای این تکنیک روحم به پرواز درمیاد. تابلوی قوهای عاشق نمونه واضحی ازین سبکه که پایینتر براتون میگذارم. حس رهایی در این نوع کار موج میزنه

 

 

 

 

 

 

 

    

IMG 7290

سبک بعدی که میخوام بهتون آموزش بدم :خیس در خشکه. این روش برای زمانهایی مناسبه که دوست دارید لبه های کارتون کاملا مشخص باشه.مثل وقتهایی که دارید یه برگ رو داخل یه صفحه سفید نقاشی میکنید و میخواهید که خودشو کاملا نشون بده.

 IMG 7276خووووب، رسیدیم به سبک آخر که همیشه مورد بی مهریه و به اونصورت چیزی در موردش گفته نمیشه.

روش خشک در خیس

تصور کنید میخواید یک برکه رو نقاشی کنید.خوب واضحه که رنگ آب در قسمت مرکزی حسابی تیره تره و کناره ها هم بطور نامنظمی شکل گرفته و هرچقدر ببیشتر به سمت خارج برکه میاید نقاشی ما کمرنگتر و کمرنگتر میشه. چکار باید کرد که هم لطافت تکسچر آب حفظ بشه و این کاهش رنگ تدریجی رو داشته باشیم؟

اینجاست که این روش به کار ما میاد.اون میزانی که میخواهید بوسیله رنگ کاور بشه رو خیس کنید. دقت کنیدااااااااااااااااااا.دقیقا همون مقدار.بعد قلموی آغشته به رنگ در حجم زیاد رو که آب زیادی هم نداره در مرکز طرح قرار میدید و یه طرح خوشگل شبه آبستره به دست میارید.

نمونه کاری که براتون میگذارم رو به دقت نگاه کنید. مخصوصا قسمت زمینه که رنگ زرد خوشگل و ملیحم واسه خودش پخش شده. حتما اجراش کنیدWhatsApp Image 2019 09 11 at 114520 AM.

 خوب دیگه تموم شد. اگه گفتید مقاله بعدی راجع به چیه؟ اگه بگم که سورپرایز نمیشید. پس تا بعد هنرمندان پس ازین.ک دوستتون دارم

 

 

 

دیدگاه ها (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی کاربردی وعالی مخصوصا برای شروع کار

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است

دیدگاه شما چیست؟

  1. ارسال دیدگها به عنوان میهمان
0 کاراکتر
ضمیمه ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت مکانی شما